Ask.fm is now owned by Ask.com and will move to Ireland as of December 1, 2014. As of this date, the Ask.fm service will be provided by Ask.fm Europe, Ltd., who is responsible for your data. By continuing to use the service on or after December 1, 2014, you are agreeing to our new Privacy Policy, Cookies Policy and Terms of Use.
Rest assured you will continue to get the same great service and features for free.
Тинејџерски Совети @TeenSoveti
- Администраторите на страната БунтовничкА го поседуваат овој аск . :) Даваме секакви совети :) http://connected2.me/Teensoveti
Секој ваш проблем споделете го со нас ♥ :)
RSS answers
Dole sto ste nabrojale simptomi za menst. Na mene site mi se ispolneti sega moze da mi dojde? 12 god sum
Хмм да. :D <3
#EliteGirl
Imam 19 godini..Dechko mi me vikna kaj nego vecherva i mi reche deka sprema iznenaduvanje..Dali mislite deka saka s..?
Еии навистина не знам сега и јас. ://
#EliteGirl
Прифатено. <3 :D
#EliteGirl
#EliteGirl te molam adni mee <333 :'(
Жалам но, можеш да ме аднеш на https://www.facebook.com/profile.php?id=100006270169104 па ќе можеме да комуницираме. <3 :D
#EliteGirl
naslovnaa :3
Повелелее.. xD :D <3
naslovnaa :3
http://ask.fm/TeenSoveti/answer/120549847559 Gotovo ne trebaa .. Falaaa <3
Во ред, само не знам зошто фала, кога ништо не направив, ама ајде нема врска. :/<3
#EliteGirl
Teenprob.Обожавам некои забегани алишта кои сите во школо ги носат пр. http://data2.whicdn.com/images/148157649/large.jpg Но Мајка ми упорно ме притиска и со сила ми купува некои розови, со цветчиња, с пеперутки незнам со што. И некои патики од осумдесеттите. Сто пати имам разговарано но ништо. Help
Сега ќе објавам. :D <3
#ЕliteGirl
Kje sakate da mi prevedete tekst od English na mk ?
Во ред ако знам. :D <3
#EliteGirl
http://ask.fm/TeenSoveti/answer/120493044487 12 ipol pomagajtee ne se zafrkavam
Кога ти дојде? Ако не е одамна нормално е. :) <3
#EliteGirl
http://ask.fm/TeenSoveti/answer/120633588999 Ти си единственаа!! :) -Поздрав многу до тебе и кисовии :* :* -Анонимнаа :*
Истото и за тебе важии... и поздрав назад. ^_^ <3 <3 :* :* :* :* <3!
#EliteGirl
Denes edno momce me stisna za gz i za cickite i mi rece lepotice sakas sa se muvame i jas otidov bidejki dojde nastavnickata i sega mi pisa na fb ke dojdes li za 1 cas vo parkot nz dali da odam mn go sakam i toj mene no ako doznae tatko mi nz so ke bide
Јас не би, ама како сакаш. :/ <3
#EliteGirl
vaka imam eden problem mojata bff go saka toj sho go sakam jas ednash ja prashaf i mi reche deka go nejkela no znam deka go saka mi kazhvashe deka toj ja fajkal za gaz mu pishel na fb itn kazhetemi sho da pravam ://
Признај му на тој што го сакаш и види што ќе ти одговори. <3 :D
#EliteGirl
http://ask.fm/TeenSoveti/answer/120398871815 jass ne ja navreduvam drugite ja navreduvaat,jas ja sakam premnogu no neka ne navreduva majka!POZZ NAJDOBRI VS
:) <3333333333333 pozz back♥
#Selena
Go sakam ama nemozham da mu kazam !! - Kako da mu kazam ve molam pomogneteee :*
Напиши му писмо или порака на фејзбук или пак кога ќе го видеш покани го да прошетате и кажи му :D <3333
#Selena
si zedov masko macorce, no ne znam kakvo ime da mu daam. Predlozete ve molam
Сем, Тифу, Флафи, Марфи, Марко :) <333333
#Selena
helpp!!ima edno momce mnogu go sakam no toj ne go ni znae toa a ne se poznavame licno kako da mu se doblizam??
Пишувај му на фејзбук, кога ќе го видиш поздравувај го, ако се зближите помагај му.. :D <3
#Selena
Може помош??Со едно девојче сум во "врска"..Го сакав но веќе не..Како да и кажам а да не ја повредам помош?? :P
Однеси ја некаде каде што ќе бидете сами и објасни и се.. :) <33
#Selena
Koga treba da mi dojde pr. menstruacija? Koi se simptomite?
Значи вака: кај секого е различно, се зависи од колку си развиен и симптомите:
- почнуваат да ти растат градите.
- стануваш повисока
- косата и кожата ти се помасни ( не мора да значи xD )
- ти растат влакна под пазувите, на нозете и рацете, и на срамните места
- телото ти создава сопствен мирис
- забележуваш бели траги на твојата долна облека ( вагинален исцедок )
Мислам дека се толку, како што се сеќавам. :D <3
#EliteGirl
dali e ubavo custvoto koga edno masko sto go sakas kje ti go spome tvoeto ime i prezime pred site drugarki? mene taka misla vo hodnikot ima eden sto go sakam i toj pred site drugarki i drugari mi go spomna imeto sto mislite me saka?
Изгледа дека да. :D <3
#EliteGirl
**ПР** Јас не го сакав воопшто сега сум 7 одд и сеуште не го сакам ама јас сакам друг,мене тој не ме сака, и затоа сега јас него го разбрав како му било да не те сака саканиот/саканата.. Help
Сакаш совет за тоа како да придобиеш некој што не те сака? Барем така разбрав. :/ <3
#EliteGirl
***ПР*** Јас не туку другарми ти го правеше тоа јас го придружував и јас го прашав зошто тој ми рече.. „Тој не те сакасше туку сакаше да те зеза ама јас те засакав од кога те видов те засакав многу и јас го реков тоа дека ке ја скршам вратата“ Јас не го сакав **ПР**
...
#EliteGirl
***ПР*** Влегов во соба и се заклучив ама почнаа да тропаат на вратата и ми викаа ако не ми отвориш ке ја скршкам..Сите се собраа! Јас не му отворив и после одкако си отидовме во Скопје го прашав на ФБ зашто вака ми правеше и ми рече, јас не туку другарми ти го правеше **ПР**
<3
#EliteGirl
Значи кога бев 5 одд бевмме на екцкурзија две одд и една вечер имавме забава и еден од другото одд ми кажа! „Те поздравува (ми го кажа името)!“ Јас не се зачудив но тоа се повтори уште еднаш, јас влегов внатре, осетив дека ме следат и почнав да одам накај собата Продолжувам со ***ПР***
Океј. <3 :D
#EliteGirl
Каде и како ги правите видеата вие сте пишале дека имало таква апликација на компјутерот а која е таа?
Јас користам Power Point 2007, а може и Windows Movie Maker, само тие ги знам. :/ <3
#EliteGirl
Вакаа..Јас го сакав 2 години а тој мене не, сакам да му го привлечам вниманието тој да ме сака мене ,како?Барем да ме свиѓа?Саксм да види како ми беше мене..
Истото и мене ми се случува, хахаха каква случајност, инаку јас на пример ќе почнам да го голицкам, му кажувам смешки, и почнува да оди по мене, ми се смее и тој ми кажува смешки, само работата е што јас не сакам да види како ми беше, туку сакам само да останеме другари... Сметам дека не ми би било во ред да кажам да го " искористиш " ( не ме сфаќај погрешно ) и барем направи да бидете многу добри другари. <3 :)
#EliteGirl