Ask @Kleeei:

Previous

-Sporti eshte emocioni qe ne perjetojme.

DeutschlandLover
11 vjec isha kur vrapi ishte ana negative e te krijuarit nje tjeter person sipas dikujt qe kujdeset per mua.Garime me shoket se kush ishte me i miri derisa dikush shfaq aftesite e veta frika dhe tensioni psikologjik rritet duke krijuar ankth tek kundershtari sepse vizioni dhe krijimi stratosferik plot aftesi krijojne gjithashtu nje rryme ajri shkaterruese per te tjeret dhe krijuese per veten.Me pelqente te vrapoja,e pranoj.Gjithmone haeshim me njeri-tjetrin se kush do ishte fituesi,mbajtesit e ritmit dhe barra mbi ne.Sporti ishte vet adrenalina derisa u miksua me sportin e quajtur "Futboll".Dashuri per te rritej cdo dite e me shume kur emocionet filluan te shfreheshin tokes e ajrit gjate perjetimit mes loteve ne finale Milan-Liverpool,Stamboll,2005.Nuk do ta harroj ate dite ku me coi ne ritmet e sotme konstante e te qendrueshme shpeshhere.Shoket me shtoheshin gjithmone e me shume kur shpeshhere komentonim ndeshje qofte te rendesishme dhe te parendesishme sa qe shpeshhere po ashtu duhet theksuar,jepnim maksimumin duke bere njeri-tjetrin te lumtur.Ndihmuam per te kapercyer problemet vetjake por nje vajze ne vitin e pare me ndryshoi teresisht jeten kur ajo dukej se do te behej vazhdueshmeria ime dhe pikesynimi im.Fansja e Real Madrid C.F <33333333333333......!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mu duk se rashe ne dashuri.Personi i dyte i rendesishem u be nje shoku im i cili me mesoi gjithcka rreth sportit te atletikes.Miku me i mire dhe u soll si nje vella per mua.Kohet kaluan dhe aftesia "The Third Eye" u lancua dhe me tregoi se shume sekrete mbarten ne vetvete.Ne moshen 15 vjecare filloj te kuptoj jeten sic duhet.
Per ti rene sa me shkurt,sporti eshte adrenalina,psikologjia dhe lumturia per shumicen tone.Ndoshta nje dite nese arrij te behem futbollist,dhe une do te kem mundesine te dedikoj nje gol per sakrificat e shumta dhe nje person te dashur ne ato momente.

View more

Next