Ask @Sabina_Zajmi:

Cila eshte ndjesia jote per termetin e ketyre diteve ne Shqiperi? A ke njerez te tute ne Shqiperi dhe a po mblidhen ndihma andej nga Shqiptaret qe jetojne ne Usa?

E kemi ndjere shume shpirterisht. Dhe per Thanksgiving Day / 28 nentor u mblodhem familjarisht 12 veta per te festuar dhe nuk vume as muzike asgje, vetem hengrem.
Kemi dhene secili kontributin tone; une, prinderit e mi dhe familja e xhaxhit. Shqiptaret qe jane ne emigrim, gjenden gjithmone ne raste fatkeqesish po kesaj rradhe ndihmat u mblodhen si kurre ndonjehere. Tani ka mbetur vetem ti lutemi zotit qe cdo qindarke te shkoje per njerezit!

View more

Nese do ishe ne nje zgjedhje mes dy meshkujve, dike me te cilin je aktualisht por qe ka humbur ajo flaka e dikurshme dhe dike qe sapo e njeh , nuk e di si eshte apo si do te shkoje por ai eshte i gatshem te te perkushtohet dhe ka ndjenja per ty, cilin do te zgjidhje?

Mendoj nqs je ne medyshje atehere duhet te ndahesh me personin me te cilin je. Kur nuk je e sigurt, atehere pse po vazhdon e lidhur?

View more

sa mireeeee te gjeta online zmr doja tpysja a perdor vajra per floket ?? si vaji kokosit apo i arganit etj? i ke super

Aahh mos mi permend floket se me dhemb shpirti, po kalojme nje periudhe te keqe
Kam pasur gjithmone floket me super! Te gjate, te drejte, te bute, te derdhur
Qekur kam ardhur ne Amerike po marrin cdo dite e me kot. Cdo gje ndikon besoj, uji, klima, ushqimi, stresi.
Nuk para besoj te kto trajtimet e jashtme te flokut. Une gjithe jetes time kam pasur super floke dhe kam perdorur vetem uje dhe shampo, as majat e flokeve nuk me beheshin per tu prere.
Tani marr biotine, bej trajtime, i pres majat, perdor shampoo dhe conditioners te shtrenjta dhe HIC!
Rendesi ka cfare fut ti ne trupin tend! Ha ushqim te mire, pi shume uje dhe mbi te gjitha don’t STRESS!

View more

Hey Sab je shume e mire. Te lutem mund te me thuash ca ha ne 1 dite ne te 3 vaktet? Lov ur body🥰🥰

Thank you💕 dhe ti je shume e mire!
Cfare ha une nuk ka rendesi, cdo trup eshte ndryshe, cdo njeri eshte ndryshe, kshuqe mos merr per baze dietat e te tjereve.
Une nuk para ha ushqime jashte ose ushqime te gatshme, kur dua ndonja soda ne vend te Pepsit pi aranciatta ose sparkling apple cider. Kur dua snacks ha geshtenja, rice puffs. Pelqej embelsirat e lehta, psh krem karamel ose tiramisu. Djathin e perdor shume. Sa per vaktet qe haj nuk eshte se kam nje menu, gatuaj cfare te kem neps. E perhershme eshte vetem veza ne mengjes

View more

Next