Ask @TeenSoveti:

Mislam deka ne treba da go imate povejke ovoj ask

Како мислаиш?
#Ariana

View more

Imav staveno slika vo koja se kazhva deka nasmevkata e najubava sminka koja moze sekoja devojka da ja nosi i edna mi komentirala i alek li go nosish kako sminka sto sakala da kaze?

Дека се смееш поради Алек :D
#Ariana

View more

sto znaci pretplati se?

Кога ќе кликнеш "Subscribe" или “Претплати се„ на некој YT канал ќе добиваш известување за секое ново видео објавено на тој канал.
#Ariana

View more

Ke go odg li toa prasanje so kosata ve molam

Кое? <3
#Ariana

View more

Kako da zapoznaam poveke maski?

Дружи се. Стекнувај нови познанства и запознавај многу нови луѓе. :D
#Ariana

View more

ako saka neka ima 1000 prasanja ama vie ste dolzni da gi odgovorite oti nas ni trebat odgovorite hitno a vie ocigledno na 5 dena se priklucvate na ask

Вака, да бидеме јасни, ние не сме должни за ништо, ова го правиме доброволно. И ние имаме живот и свои проблеми, и не висиме на компјутери.
- Се трудиме, и наскоро сите ќе добијат одговори <3
#Ariana

View more

153 cm i 37 ipol kg?

Perf <3
#Ariana

View more

hii

Hello <3
#Ariana

View more

imam masturbirano dali koga ce odam na ginekolog so majkami (onaka samo za pregled) moze da se doznae deka sum masturbirala? p.s. naj ste... <3

Мислам дека не, освен ако го имаш скинато граничникот.
- П.с. Затоа што ги имаме најдобрите фанови <3 :*
#Ariana

View more

Mnogu ste dobri,se odnesuvate mn zrelo ,samo napred :)

Ти благодарам, многу ни значи твоето мислење. <3 :D
#Ariana

View more

Lugje ve molam help dali mozhe ako se samozadovoluvash da ostanesh bremena? I dali mozhe da se povredish ako go pravish toa?

Не можеш да останеш бремена, но мислам дека е можно да се повредиш ако не се внимателнa <3
#Ariana

View more

visika sum 154 36 kg vo red li e ??

Perf <3
#Ariana

View more

Не сте оригинални : Па не сте активни Трескате глупости за тоа хот спот шо читав За решениа на проблемите стварно сте добри ама бидете по конкретни во тоа што го работите И ќе бидете одлични Pozdrav ♥

- Имаме 1ОО+ прашања, кои чекаат одговор, па затоа се трудев брзо да ги одговорам. а не темелно.
- Сепак, многу ти благодариме на критиката и времето кое си го оддвоил/а да ни напишеш, ќе се потрудиме да се потрудиме :D <3
#Ariana

View more

sho e toa btw

"btw" - By the way (патем)
- Мислам дека е вака, ако сакаш можам да проверам на нет за сигурно xD
#Ariana

View more

mozhe prikazna so dijalekt

Како мислиш?
- Извини, навистина не знам на што мислиш... <3 :/
#Ariana

View more

soznaci ty i RIP?

"ty" - Thank you (ти благодарам)
"RIP" - Rest in peace (почивај во мир)
- Мислам вака беа, ако сакаш ќе ги проверам на нет :D
#Ariana

View more

sto znaci koga nekoj nasravnik ke ti kaze deka si mu karakteristicna?

Насравник?
- Инаку карактеричтична може да значи оригинална, специфична, единствена <3 :D
#Ariana

View more

ne ste bash originalni

Oki <3
- Може да ни пишеш конкретни критики како да се подобриме, баш би сакале да ги слушнеме и можеби да ги прифаиме. :D
#Ariana

View more

NAJDOBRI STE!!!! 💘💘

Milevska Ema
Фалаа :* <3
- Затоа што ги имаме најдобрите фанчиња <3
#Ariana

View more

Moze vezbi za slabeenje plis

- https://www.youtube.com/watch?v=G3HT9B4-fbk
- Ова е главно за колковите, но и за целото тело, ако ти треба за други, пиши пак <3
#Ariana

View more

moze Li Da mi kazete kako Da gi obedam moite roditelite da mi gi kupat stiklite I fuatanot za na tanc?! pomosh

Епа вака, ова зависи од ситуацијата, но јас мислам дека најдобро е да ги потсетиш колку добра ќерка си ти (на пример можеш да им кажеш дека девојчиња на твоја возраст пијат и пушат, некои се и бремени) и дека си заслужила барем толку. Ако не успее пиши пак за друга идеја <3
#Ariana

View more

Oti ne ste aktivni ?

Ради школо главно <3
#Ariana

View more

Ajde bdete aktivni

Се трудиме, сепак е школска година и имаме за учење <3
- http://ask.fm/TeenSoveti/answer/131829303047
#Ariana

View more

abe sho znaci ona V site so gi pisat

Не знам. Јас го немам сретнато. Може да ми кажеш во кој контекст е напишано?
- Извини :/ <3
#Ariana

View more

Next
  • 5102
    Posts
  • 443
    Likes

About Тинејџерски Совети:

Даваме секакви совети :)
http://connected2.me/Teensoveti