• Co dzisiaj robiłeś/aś?

Makapaka
Skończyłam "Wichrowe Wzgórza" i kurczę, co ta książka ze mną porobiła... Nie spodziewałam, że aż tak mnie wciągnie i tak mi się spodoba. Żałuję, że dopiero teraz ją przeczytałam, bo przecież miałam ją w planach tak długo. Teraz muszę jakąś ekranizację obejrzeć, bo chcę zobaczyć to wszystko na ekranie 😊

Aaaa super, że ci się tak spodobała. Ja ci również bardzo polecam ,,Dziwne losy Jane Eyre" i film z 2011 roku - zarówno książka jak i ekranizacja skradły moje serce. Ale wg mnie każda książka sióstr Brontë albo Jane Austen czy Elisabeth Gaskell są świetne ♥

Aaaa, tak! ❤ Jane Eyre też czytałam i oglądałam i też bardzo mi się podobało 😊 Ale chyba zakończenie Wichrowych Wzgórz bardziej mną ruszyło. Jak czytałam końcówkę, kiedy Lockwood stoi nad grobami Katy, Edgara i Heathcliffa to po prostu nie mogłam uwierzyć, że cała ich historia dobiegła końca 😭 W ogóle to Heathcliffa raz lubiłam, raz nienawidziłam, raz mu współczułam, a raz chciałam go wręcz zamordować (głównie za to, jak wykorzystał Izabelę). Nie myślałam, że tak szybko można zmieniać zdanie co do jednej postaci.
A oglądałaś może jakąś ekranizację? Bo właśnie nie wiem która byłaby lepsza :D
A! I czytałaś może Rozważną i Romantyczną albo Mansfield Park? Bo też się właśnie przymierzam i nie mogę się zdecydować. Miałam czytać coś innego, ale mam w domu Rozważną i nie wiem teraz, bo mnie tak coś wzięło po tych Wichrowych Wzgórzach 😂

Ekranizacji ,,Wichrowych Wzgórz" jeszcze nie widziałam, ale mam na liście tak samo zresztą jak inne ekranizacje tych powieści. ,,Rozważną..." i ,,Mansfield ..." czytałam i polecam. Jeśli miałabym zdecydować, to podobały mi się obydwie, ale ,,Mansfield Park" jakoś bardziej.

Właśnie w Mansfield jest chyba jakiś Edmund, a mam sentyment do tego imienia 😂 ale chyba wezmę Rozważną, bo mam akurat pod ręką.

Polecam też książkę ,,Północ i południe" Elizabeth Gaskell :)

O, to to sobie zapiszę, bo nie słyszałam o tym. Dzięki :D