ani słowa...

K.
Mowa jest srebrem a milczenie zlotem. Czasami jednak warto się odezwać. Miałem się nie wypowiadać, ale muszę. W kwestii całej tej burzy, jaka powstała wokół ustawy aborcyjnej. Normalnie płakać mi się chce, jestem załamany po tym, co zobaczyłem, jakie wypowiedzi przeczytałem. I teraz mam kilka pytań, na które i tak pewnie nie uzyskam odpowiedzi (do osób broniących aborcji):
Dlaczego kobiety z góry zakładają, że urodzą chore dzieci, które NIE BĘDĄ NADAWAŁY SIĘ DO ŻYCIA?
Skąd wiecie, że w pewnym momencie wasz płód obumrze?
Dlaczego odbieracie prawo do życia dzieciom, które mogą dać wam miłość, jakiej jeszcze w życiu nie zaznałyście?
Jeśli tak bardzo nie chcecie urodzić chorego dziecka, dlaczego nie założycie z góry oddania go pod opiekę komuś innemu - może nawet ktoś zaadoptuje je i pokocha miłością, na którą was nie stać?
Wielokrotnie spotkałem się z wypowiedziami kobiet, które twierdzą, że "prawdziwych mężczyzn już nie ma, już nie walczą o kobiety", itd. To teraz ja się spytam: gdzie są kobiety pragnące macierzyństwa, chcące urodzić dziecko z miłości?
Zaznaczam, że atakuje tylko te kobiety które tak myślą. Aborcja nie jest wyjściem. Jeśli ktoś jest nieodpowiedzialny, "robi dzieci" po alkoholu, chleje, ćpie i Bóg wie co jeszcze podczas ciąży i myśli, że "pstryknięciem palca" od tak może sobie usunąć ciążę, bo nie chce dziecka "przez przypadek", to ja nie ma słów na taką głupotę. Trzeba myśleć zanim się pójdzie do łóżka, a potem decyduje o życiu człowieka. OD TEGO TRZEBA ZACZĄĆ!

Kobiety nie zakładają, że dziecko będzie chore, to wynika z badań. Pomyślałeś może o tym, jaki wpływ na zdrowie psychiczne i też fizyczne ma urodzenie dziecka, które umiera po dobie/kilku dniach życia? I powiedz mi po co? Po co rodzice mają cierpieć i to niewinne niczemu dziecko?

Tak pomyślałem o tym. A powiedz mi jaki wpływ na zdrowie psychiczne ma usunięcie ciąży? Cierpienie dziecka po urodzeniu to już wielkie halo, ale przerwanie jego życia przed urodzeniem to już nie cierpienie, bo przecież PŁÓD TO NIE CZŁOWIEK, NIE CZUJE BÓLU, NIE JEST ŚWIADOMY. Słuchaj, tutaj wszystko idzie w dwie strony. Jak ktoś bardzo chce, to i tak usunie ciążę czy będzie to legalne, czy nie. Dla mnie to jest czyn niemoralny. Aborcja mogłaby być legalna jedynie w ewidentnym przypadku zagrożenia życia matki. Wtedy umarłyby dwie osoby, a tak matka przeżywając może jeszcze zajść w ciążę po raz kolejny. A przyspieszając śmierć dziecka... W imię uniknięcia cierpienia... To nie powinno mieć miejsca.

Więc może pozwólmy każdemu rozliczać się z własnym sumieniem i dajmy mu wybór na legalną prawnie aborcję - te kobiety, które będą chciały, skorzystają z tego prawa, a te dla których jest to niemoralne i złe, tego nie zrobią. Tyle by wystarczyło.

Zgadzam się z Tobą, jednak jest jeszcze jedna kwestia. Interpretacja prawa. Myślę, że byłoby to naginane do zbyt częstych i niepotrzebnych aborcji. Ktoś dałby w łapę lekarzowi, żeby usunąć ciąże, której po prostu nie chce, bez względu na stan płodu i matki. Przyzwolenie prawne na aborcję przyniosłoby więcej złego niż dobrego. Oczywiście mogę się mylić i załóżmy, że aborcje byłyby w 100% wykonywane wtedy kiedy trzeba, jednak nie oszukujmy się - niewielu ludzi szlachetnie postępuje, zgodnie z sumieniem i zasadami moralnymi - już pominę kwestie religijne.

Oczywiście, że znajdą się takie osoby, ale one są już teraz i zmiana prawa na pewno nie przeszkodzi im w dopięciu celu, a może jedynie zaszkodzić tym, które naprawdę będą potrzebować pomocy. Tak czy inaczej, dziękuję za wymianę poglądów, z Tobą przynajmniej można było normalnie o tym porozmawiać.

Ja również Ci dziękuję. Szanuję inne zdania i inteligentą, szczerą wymianę poglądów. 😉 Ze mną zawsze można porozmawiać na różne tematy, nie atakuję i nie potępiam innych.

I tu się nie zgodzimy ze sobą... uważam że kobieta powinna mieć wybór, może mi się coś nie podobać ok ale nie mam prawa mówić w imieniu wszystkich kobiet co mają robić. Lepiej żeby usunęła dziecko niż wyrzuciła je na śmietnik albo zostawiła na mrozie. Ile był takich przypadków?

No kilka było, jednak to też tylko margines. Myślę, że tyle samo było przypadków, gdzie niechciane dziecko zostało pokochane jednak przez matkę albo w innej rodzinie zostało pokochane, wykształciło się i jest może nawet kimś ważnym w tym naszym przeklętym świecie. 😅
Rozumiem Twoje zdanie, ciężko jest jednak znaleźć złoty środek...

Akurat faceci mają najwięcej do powiedzenia XD najczęściej kobiety muszą się dziećmi zajmować, co do antykoncepcji.. czy wiesz że planują wycofać antykoncepcję i badania prenatalne?! w obronie życia bo "Bóg wam dał to bierzcie" xD. Teraz nawet jak zgwałcą małą dziewczynkę będzie musiała urodzić!

Don't attack me, please! 😢
Ja to bym z chęcią dał popracować nad taką ustawą tylko i wyłącznie kobietom, bo to wy jednak to dziecko nosicie w sobie i faktycznie najwięcej czasu spędzacie nad pociechami. Ale moje zdanie się nie liczy, podobnie jak Twoje - jeśli chodzi o rząd. Oni zawsze przeforsują to co chcą, jedynie narodowy protest może ich przed czymkolwiek powstrzymać, sprzeciw społeczeństwa. Ah, nasza piękna demokracja. Za gwałt na dziewczynkach to jaja i pytonga powinni ucinać + 20 lat pierdla, ale no jejku... Tutaj także nic nie zrobimy...

i tu akurat masz rację :D cieszę się że nie jesteś nawiedzony pod tym względem i nie zmuszasz do myślenia w twój sposób jak masę osób które się w internecie spotyka

Nie jestem nawiedzony w żadnej kwestii! 😂 Jestem realistą, więc myślę i odczuwam wszystko takie jakie jest, nie będąc ingorantem na inne poglądy. A tym wszystkim, którzy narzucają innym zdanie wysyłamy wirtualnego potężnego fuckersa! .iIii (tak to imitacja fucka XD)

Dobra sory, nie doczytałam twoich odpowiedzi wyżej i faktycznie przepraszam że zaatakowałam. Też mną wstrząsa to wszystko, ostatnio czytałam że ci co zgwałcili dziewczynkę dostali tylko rok odsiadki... to jest straszne

Twoje winy zostały odpuszczone! Idź w pokoju!
A daj spokój, moim zdaniem wszystkie kary za cokolwiek są po prostu za niskie. A takie rzeczy jak pedofilia, gwałty powinny być eliminowane w zarodku i bardzo mocno karane.

Wiesz co jest najśmieszniejsze? że ci co zgwałcili starszą babeczkę taką powiedzmy 25 lat dostali karę nie za gwałt a za uszkodzenie jej ciała XD

Łot? 😱 Starsza babeczka, prawie moja rówieśniczka XD Ej no to ja nie wiem co to za sędzia ogłosił taki wyrok... Jemu też jajca uciąć należy!
Przecież to jest jakaś kpina... Uprawianie z kimś seksu, wykorzystując bezradność tego kogoś, już samo przez "się" oznacza gwałt. Skandaliczny wyrok...

"Jak ktoś bardzo chce, to i tak usunie ciążę czy będzie to legalne, czy nie.", a czemuby nie "Jak ktoś nie chce, to i tak nie usunie ciąży czy to będzie legalne czy nie."?

No nie odwracajmy kota ogonem. 😉 To już nawet źle brzmi "nie usuwać ciąży jeśli to jest legalne".

Źle? Serio? Czy danie innym wyboru, zamiast wymuszanie swoich poglądów na nich zabierając im wybór jest naprawdę w porządku?

Oczywiście, że nie jest w porządku. Żeby było jasne: ja bronię życia, nie ustawy. Ustawa jako taka jest faktycznie zła, mogłaby w ogóle nie powstać.