@oaltaea

O Alta Ea

Care e talentul tău special? Cum îl pui în valoare?

Kuky89’s Profile Photo:D
pot să îmi mișc urechile. e o ciudățenie demențială și pot să mint copiii mici că sunt pe jumătate pisică.
pe lângă asta, mă pricep la desenat și îmi place enorm de mult să scriu proză. nu cred c-o să am vreodată o galerie de artă, dar cu siguranță nu mă las până nu scriu o carte.

Mincinoasă mică :)) Mișcatul urechilor se face cu ajutorul unui set de mușchi ce ne-au rămas în urma evoluției, o foloseam la vânătoare sau la a ne apăra de alții. O am și eu și alți circa vreo 3% din populația planetei. Chiar aș plăti să citesc o carte scrisă de tine.

Kuky89’s Profile Photo:D
în caz de vreo apocalipsă, o să sperii zombie prin mișcatul urechilor. we are going to team up and beat them all. WE ARE INVINCIBLE.
și nu cred că ai citi o carte scrisă de mine. scriu haotic și mă pierd în idei. când încerc să spun o poveste arată cam așa:
Mincinoasă mică 
Mișcatul urechilor se face cu ajutorul unui set de mușchi ce

Nu știu dacă e doar la mine, dar pe timp de noapte, când e liniște, mă pot orienta în întuneric doar pe baza auzilui și a simțului tactil.. Am experimentat când m-am rătăcit în pădure într-o noapte :))

Kuky89’s Profile Photo:D
eu nu știu cât de bine m-aș descurca într-o pădure noaptea. din nou, am memorie vizuală relativ dezvoltată și îmi e suficient cât să pot parcurge traseul casei noaptea, fără să mut jumătate din mobilă și eventual să trec prin niște pereți.
și nu știu dacă vreau neapărat să aflu cum te-ai pierdut în pădure. sper că e o poveste cu urși, vipere, nimfe ale pădurii și magie neagră.

De urși n-am dat, nici de șerpi și alte târâtoare.. Am auzit în schimb lupul urlând de vreo câteva ori și am mai auzit un mistreț de două ori..

Kuky89’s Profile Photo:D
mă duc să fac o plimbare în pădure. dacă nu revin cu o poveste interesantă, plină de activități paranormale îmi dau demisia din postul de prozator.
Liked by: Lucica Ionut

Language: English