Ask @statusi35:

Поранешниот најдобар пријател е најлош непријател . mislete vistina e?

KARAKTER luksuz sto sekoj nemoze da go ima :D

Јас алармот можам да го игнорирам,а не па тебе nanjubav status XD

devojce od 7mo oddelenie osnovno uciliste go prasuvaat dali saka so niv da slavi nova godina a toa pak im odgovara odma i so strog izraz na liceto NE a tie ja prasuvaat......zosto ne?....a taa im odgovara MENE MI E NAJVAZNO MOETO SEMEJSTVO...JAS SUM SAMO DETE I MISLAM DEKA TREBA DA GO GLEDAM OGNOMET

dali znaete da pravite fb profili?

Секој за другите..Никој за себе! ;)

http://ask.fm/statusi35/answer/104675697660 bff=bestfriend a ta misle bff=boyfriend toa sakav da pisam ok

те разбравме :)

View more

и го прашал што прави. - Еве, јас сум сијалица - рекол Трпе. - Ајде, земи 3 дена одмор - му рекол шефот. Трпе задоволно излегол, а по него тргнал и Цветко. Шефот прашал: - А каде одиш ти ?? - Е па шефе, сијалицата ја пуштивте, сега јас во мрак ли да работам?ovaeprodolzenieodvicotnemozevdagodovrsam:D

ха

View more

Трпе и Цветко биле колеги од иста фирма. Еднаш разговарале и Трпе рекол: - Потребен ми е одмор од работа. - Како мислиш тоа да го изведеш ?? - прашал Цветко. - Сега ќе видиш како - рекол Трпе. Се качил на плакарот, ги заглавил нозете горе и се обесил со главата надолу. Влегол шефот и го прашал...

The friend who shares,is a friend who cares

na fb vaga sliki so iPhone a koga ke e prasas kakov tell imas -nokia :P

хаха

View more

toj ja prasa imas bff a ta mu vika ne a ti imas gf? :P

and remember kids, eat your school, stay in drugs, and dont do vegetables

Дека за Нова Година? - Bо бардовци, викаа лудница ке е. "_"

хаха :Д

View more

Ja u tebe Ti u mene :D

^_^

View more

Ebi ucenje uchi ebenje! xD :3

Каде за нова? - Па какви ми се оценките, би била среќна ако ме пуштат во двор да гледам огномет.. xD

Јадеш палачинки, пици и сендвичи и веднаш објавуваш слики од храната на фејсбук. А ни за момент не помислуваш на оние кои немаат штo да јадат и ги гледаат вашите глупости...

Најмногу ги ценам девојките кои имаат доволно храброст да му се јават на машкото и да му признаат дека им се свиѓа

...

View more

Ја сакаш ли? - го прашаа .. "Незнам, тешко е неа да ја сакаш.." - одговори. Застана, па потоа продолжи. "Уште потешко е да не ја сакаш, а најтешко е да најдеш некоја како неа .. која сака.."

.. :)

View more

Ако комшијата ти пушта гласна музика во 3 навечер, не се нервирај. Ѕвони му во 5 и кажи му дека ти се свиѓаа песните. xD

Кога некој ме праша: Зашто ти е толку тешко да им веруваш на луѓето? Мојот одговор беше: А зошто на луѓето им е толку тешко да одржат едно ветување. ?

-Демек повеќе ќе те сака ако ја правиш љубоморна ? .. Не бе брат! :D

Next
  • 148
    Posts
  • 40
    Likes

About Најубави статуси на FB:

Пишувајте убави статуси♥