@christinaborisova7

Christina

Имате ли лаптоп? Ако да, каква марка е? И колко похарчихте за него? От къде го взехте??

Съзнавам, че може да прозвуча грубо, въпреки че не го казвам с лошо но...ти отчет ли си правиш на базата на парите, които ние даваме за нещо? Имам предвид, че разходите за моите вещи касаят само мен/този, който е дал пари за тях и не трябва да са важни за никого другиго. Не, че е някаква строго секретна информация, но не бих я разгласявала във всеки втори отговор и не ми е приятно. "Имаш ли еди-какво си? Колко пари даваш за него?" /"Ходиш ли еди-къде си? Ама колко пари харчиш там?" Пак казвам, не, че не бих отговорила, ако знаех колко струва старият лаптоп на баща ми, който ползвам веднъж на два месеца, когато трябва да принтирам нещо, или каквато и да била друга вещ, но не и в този контекст. Извинявай, знам, че питаш от любопитство, но просто не съм човек, който отдава голямо значение на материалните придобивки и ми се струва странно друг да го прави.

Да спра ли тогава със въпросите? Не искам да те дразня

Никъде не съм казала, че ТИ ме дразниш. Имах нужда да изкажа мнение, защото ми прави впечатление, че засягаш темата за финансите в много от въпросите ти, които обаче сами по себе си не са лоши, просто не смятам, че тази информация сама по себе си (трябва да) интересува когото и да било. Смисъл такъв тип въпроси са малко нетактични и не пасват на целите на този сайт, още повече, че ги задаваш на голям брой хора. Това не е форум "Препоръчайте ми евтин фризьор/маникюрист." или подобно.
Ти си решаваш дали да спреш, аз отговарям на каквото мога и на каквото искам, повечето ти въпроси не са лоши, това, което ти казах, е индиректна препоръка. Друг не ти го е казвал, но не забелязвам много хора да си споделят разходите за каквото и да е в сайта.
Отново - не ме дразниш, не бих имала нишо против да продължиш да ми задаваш, даже ми е приятно да получавам въпроси, все пак затова имам профил тук.

Language: English