@christinaborisova7

Christina

Мацки и пичове, каква музика харесвате?

Почти всякаква. В Spotify слушам що-годе еднотипни неща като жанр, това не е най-добрата извадка, но страшно ме мързи да качвам от другаде.
И да, избирам какво да слушам по абсурдността на името на групата. За 10 лева на месец направо се родих с толкова право на избор.
Ще съм много учудена, ако поне едно от долупосочените е познато на някого, освен мен...
Мацки и пичове каква музика харесвате

Ти си луда 10 кинта на месец. Щом ги имаш давай ги за музика която се торентва без пари

Ежедневно плащаме за къде-къде по-големи глупости, честно казано.
Дали ще ги дам за това, или за два дюнера, няма значение. Поне да е нещо по-полезно.
Нямам излишно време да се занимавам да тегля безплатно, а и трябва да знам къде и какво да търся. Сега не търся нищо, а разчитам на предложения основно.
Отделно, като човек, чиято колекция от дискове е 80% от нелегално сваляне, би трябвало да знам за какво става въпрос и да съм направила избора да си плащам съвсем съзнателно. 10 лева на месец са съвсем приемлива сума, като се има предвид, че много албуми, нови или стари, са си скъпички, ако се купуват по нормалния начин. А от нелегалното сваляне печели само слушащият, което хич не е добре за изпълнителите , още по-малко за бизнеса като цяло.

Изпълнителят печели от гледания в ютуб.

И от продажба на албуми, все още. И от стрийминг в различни програми. Реклама също. Не съм казала, че гладуват заради пиратството, но мнението ми си остава отрицателно.
Не слушам комерсиална музика. Печелиш повече пари, ако имаш много гледания. За да имаш много гледания, хората трябва да има какво да "гледат"... За съжаление от 1981г. насам музиката постепенно все по-малко се слуша и повече се гледа. Чудя се дали до няколко години ще изключим звука изобщо. Така или иначе в голямата си част е просто шум.

Ама много си компетентна и статистика правиш даже

Само дето не видях къде съм "правила статистика". :д
Музикалните телевизии (това имах предвид с препратката към 1981 година) популяризират видеоклипа като начин за универсален достъп до музиката. Говорим за време, в което е имало 4-5 програми на кръст и то в Западна Европа. Не че преди това не са се правили клипове, но първо, са били скъпи и с често недобро качество, второ, нямали са условия за масовост.
Видеоклиповете предоставят нов подход към създаването на музика, до един момент, в който нямаш ли видео, или не си "подходящ за камерите"/ нямаш "креативни" идеи за клипа, ти си постепенно аут от бизнеса. Сега не сме чак толкова крайни (защото музикалните телевизии вече не са толкова интересни за зрителя за сметка на ютуб да речем). макар че е абсолютна рядкост да се появи универсално непривлекателен/отблъскващ човек в класациите топ40 например. Това имах предвид с "музиката по-скоро се гледа, отколкото слуша".
Не ми харесва да обяснявам неща, с които обикновеният слушател би трябвало да е наясно и по принцип.

Language: English