Ask.fm is now owned by Ask.com and will move to Ireland as of December 1, 2014. As of this date, the Ask.fm service will be provided by Ask.fm Europe, Ltd., who is responsible for your data. By continuing to use the service on or after December 1, 2014, you are agreeing to our new Privacy Policy, Cookies Policy and Terms of Use.
Rest assured you will continue to get the same great service and features for free.
Најубави статуси на FB @statusi35
Пишувајте убави статуси♥
Пишувајте статуси а не глупи работи или лични работи зашто нема да одговориме ;)
RSS answers
Поранешниот најдобар пријател е најлош непријател . mislete vistina e?
ne
KARAKTER luksuz sto sekoj nemoze da go ima :D
:)
Јас алармот можам да го игнорирам,а не па тебе nanjubav status XD
ha
devojce od 7mo oddelenie osnovno uciliste go prasuvaat dali saka so niv da slavi nova godina a toa pak im odgovara odma i so strog izraz na liceto NE a tie ja prasuvaat......zosto ne?....a taa im odgovara MENE MI E NAJVAZNO MOETO SEMEJSTVO...JAS SUM SAMO DETE I MISLAM DEKA TREBA DA GO GLEDAM OGNOMET
ok
dali znaete da pravite fb profili?
da
Секој за другите..Никој за себе! ;)
:)
http://ask.fm/statusi35/answer/104675697660 bff=bestfriend a ta misle bff=boyfriend toa sakav da pisam ok
те разбравме :)
и го прашал што прави. - Еве, јас сум сијалица - рекол Трпе. - Ајде, земи 3 дена одмор - му рекол шефот. Трпе задоволно излегол, а по него тргнал и Цветко. Шефот прашал: - А каде одиш ти ?? - Е па шефе, сијалицата ја пуштивте, сега јас во мрак ли да работам?ovaeprodolzenieodvicotnemozevdagodovrsam:D
ха
Трпе и Цветко биле колеги од иста фирма. Еднаш разговарале и Трпе рекол: - Потребен ми е одмор од работа. - Како мислиш тоа да го изведеш ?? - прашал Цветко. - Сега ќе видиш како - рекол Трпе. Се качил на плакарот, ги заглавил нозете горе и се обесил со главата надолу. Влегол шефот и го прашал...
.
1 person likes this
The friend who shares,is a friend who cares
:D
na fb vaga sliki so iPhone a koga ke e prasas kakov tell imas -nokia :P
хаха
toj ja prasa imas bff a ta mu vika ne a ti imas gf? :P
.
and remember kids, eat your school, stay in drugs, and dont do vegetables
:D
Дека за Нова Година? - Bо бардовци, викаа лудница ке е. "_"
хаха :Д
Ja u tebe Ti u mene :D
^_^
mind is god.
:3
Ebi ucenje uchi ebenje! xD :3
xD
Каде за нова? - Па какви ми се оценките, би била среќна ако ме пуштат во двор да гледам огномет.. xD
:D
Јадеш палачинки, пици и сендвичи и веднаш објавуваш слики од храната на фејсбук. А ни за момент не помислуваш на оние кои немаат штo да јадат и ги гледаат вашите глупости...
.
Најмногу ги ценам девојките кои имаат доволно храброст да му се јават на машкото и да му признаат дека им се свиѓа
...
Ја сакаш ли? - го прашаа .. "Незнам, тешко е неа да ја сакаш.." - одговори. Застана, па потоа продолжи. "Уште потешко е да не ја сакаш, а најтешко е да најдеш некоја како неа .. која сака.."
.. :)
Ако комшијата ти пушта гласна музика во 3 навечер, не се нервирај. Ѕвони му во 5 и кажи му дека ти се свиѓаа песните. xD
:)
Кога некој ме праша: Зашто ти е толку тешко да им веруваш на луѓето? Мојот одговор беше: А зошто на луѓето им е толку тешко да одржат едно ветување. ?
:)
1 person likes this
-Демек повеќе ќе те сака ако ја правиш љубоморна ? .. Не бе брат! :D
:)
2 people like this