@A_Bolcs_3#16 🇭🇺

A_Bölcs

Szia:) Szombaton megyek Horvátországba egy hétre. Mik azok amiket feltétlenül vinnem kellene (ruháktól meg alap tisztálkodási szerektől tekintsünk el😅)?

Timike26’s Profile PhotoA Lengyel
Szia. :-)
Hááát... magadat ne hagyd otthon fizikailag és biológiailag, de lelkiekben és agyban igen. :-)
Azzal a tiszta énnel indulj útnak, mintha nem létezett volna tegnap és semmi, ami előtte történt, legyen az jó vagy rossz. :-)
Amikor én utazok egy másik országba, a szokásos dolgokon kívül pl. megnézem, hogy az útlevelem érvényes-e és addig érvényes-e, mint kell... bár, ha jól tudom, Horvátországba magyar személyi igazolványnal lehet utazni, de annak is érvényesnek kell lennie akkor is, amikor hazafelé mentek majd.
Szóval: a jogszabályok...
Általában az adott országról a magyar külügyminisztérium honlapján lehet a túristákra vonatkozó legfontosabb infókat elolvasni - érdemes, én már sokszor hasznát vettem.
Érdemes felírni a magyar külképviselet címét és telefonszámát és e-mail elérhetőségeit abban az országban ahová mész a külügyminisztérium honlapjáról... és a magyarországi külügyminisztérium ügyeleti telefonszámát is, mert néha egyszerűbb velük beszélni külföldről, mint az adott országban a magyar képviselettel, ha baj történik.
Az alap-gyógyszercsomagot, amit a dokik ajánlanak az adott országba, hasznos vinni - erre is volt régebben honlap országonként, nem tudom még működik-e.
Ilyesmik voltak benne: hasmenés elleni tabletta, fájdalomcsillapítók (ezt ma már csak körzeti doki írhatja fel, szóval, nem is olyan egyszerű vinni magaddal, mint gondolod), sebtapasz, sebfertőtlenító, kötszer stb.
Napszemüveg... egy jó minőségű nem olcsó, tudom... és átalában eltörik/elveszik a nyaralás ideje alatt - szóval: ezt a pénzügyi veszteséget hozzá kell kalkulálni a nyaralás költségeihez.
Készpénz (magyar forint, ottani helyi pénz még Magyarországon váltva és Magyarországon váltott euró) - többféle helyre szétrakva magadon és a csomagjaidban.
Hitelkártya/bankkártya napi limitének beállítása és engedélyeztetése a banknál, hogy külföldön használhasd és melyik országban (egyes bankkártyáknál ez szükséges, másoknál minimum hasznos).
Ha az okostelefonodon van valamilyen fizetési lehetőség, azt NE használd külföldön akkor sem, ha szuperbiztonságosnak hazudja magát az applikáció üzemeltetője!
Érdemes szakszervízben kitakaríttatni és frissíttetni az elutazás előtti napokban az okostelefont.
Ha saját autóval mentek, a magyarországi szervizetek telefonszámát és e-mail címét írd fel és legalább 1-2 magyarországi autómentőét, akikről nem hallottak az ismerőseid túl sok rosszat.
Túrista-utasbiztosítást feltétlenül kössél (napi 1000 Ft körül szokott lenni) valamelyik nem népátvágó biztosító cégnél.
Az Európai Unión belül érvényes Nemzetközi Egészségügyi Biztosítási kártyát váltsd ki (ingyen van) a területileg illetékes Népegészségügyi (vagy hívják) Hivatalban - érdemes telefonon időre bejelentkezni előre.
Nyers vagy félig nyers kajákat ne egyél - hiába csoda tengeri herkentyűként ajánlják.
Várunk vissza épségben, Jó Utat! :-)

Köszönöm :) biztosítást a párom szülei nekem is kötöttek, a telefon számokkal ők tisztában lesznek :) Horvátországba jól tudod, hogy elég a személyi, az meg még évekig érvényes :) bankkártyát/hitelkártyát nem használok :) eurót miért váltsak, ha nem az az ország fizetőeszköze? :)

Timike26’s Profile PhotoA Lengyel
Én soha nem bíznám másra a személyes ügyeimet... lásd: ők tudják a telefonszámokat.
Ők olvasták el helyetted a külügyminisztérium aktuális túrista-tájékoztatóját is?
Hogyan kötöttek utasbiztosítást rád/neked, a te aláírásod nélkül?
Érdekes jogi helyzet lehet arrafelé...
Vannak élethelyzetek külföldön, amikor csak a világ három nemzetközi valutájával lehet eredményt elérni: USA dollár, EU euró és angol font.
Abban viszont igazad van, hogy én már túl sokat utaztam a Föld különböző helyeire és túl sokat tapasztaltam... szóval, lehet, hogy egy horvátországi út csak olyan, mintha egy zalaegerszegi emberke Nyíregyházára utazna. :-)
Aláírom, hogy néha a túl sok tapasztalat fölösleges aggódásokat képes generálni... én azonban eddig soha nem bántam még meg azokat a javaslatokat amiket neked írtam - én is ezek alapján utazok mindig.
Szívesen. :-)

Language: English