@A_Bolcs_3#16 🇭🇺

A_Bölcs

Szia. Azt szeretném megtudakolni tőled, hogy amikor a telefonkártyám vásároltam, akkor titkosíttattam a számom. Viszont majdnem heti rendszerességgel hívnak a Kongói köztársaságból, meg hasonló afrikai országokból. De ha titkos a számom, akkor ők hogy tudják meg?

kersztapa’s Profile Photokeresztapa
Szia.
Négy eset jöhet szóba:
Az egyik:
A telefonos cégtől "valahogyan" megszereztek telefonszámokat és a tiéd is köztük volt - ezt nem tartom valószínűnek.
A másik:
Valahol az Interneten megjelent a számod, pl.: feltöltött önéletrajzban, webáruházban (amikor vásároltál), közösségi oldalon, e-mailben elküldted valakinek stb... és ezek közül valamelyikhez jutottak hozzá a telefonálók - valószínűleg nem ők hackerkedték ki a számokat, hanem hekkerek csomagban árulják a számokat a dark weben.
A harmadik:
Alkalmaznak egy véletlen számgenerátort, ami telefonszámsorokat generál és egy automata végighívja a számokat és a tiédet is "kigenerálta".
A negyedik:
Nem tudhatod, hogy a telefonszámod első használója te vagy-e vagy már előtted más is használta azt a számot, majd "visszaadta" a telefonszolgáltatónak (ez gyakori a telefontársaságoknál, hogy"újrahasznosítják" a telefonszámokat)... és még az előző használó "hagyta el" valahol a számot az Interneten, amit csak lemásoltak még akkor az adatbegyűjtő hackerek (a kémkedő programjaik).

Akkor itt igazából a harmadik, vagy a negyedik eset jöhet szóba. Én sem tartom valószínűnek, hogy a telefonos cég kiadná, webáruházban se szoktam vásárolni. Még szerencse, hogy hosszan nem csörgetnek, csak 1-2 másodperc.

kersztapa’s Profile Photokeresztapa
Igen, akkor valószínűleg a 3. és a 4. verzió lehet - a lényeg, hogy ne vedd fel, mert vannak olyan műszaki megoldások, amikről úgy lehet hívni egy számot, hogy a hívott fél fizeti a számlát az első másodperctől.
Persze, lehet, hogy ezek nem ennyire szofisztikált hívások, csupán arra hajtanak, hogy "megcsörget", leteszi és te ezért visszahívod és neki ebből van bevétele - szóval: ne vedd fel és ne hívd vissza.

Language: English