@A_Bolcs_3#22 🇭🇺

A_Bölcs

Van olyan csetpartnered, akivel az elmúlt 72 órában beszéltél is, és az IQ-ja, 130 feletti? Te már voltál ilyen mérésen, vagy csináltál IQ tesztet?

Az elmúlt 72 órában csak pár emberkével beszéltem FB Messenger-en és bár intelligensek nagyon, egyiknek sem éri el az IQ-ja a 130-at.
Nekem éveken át 143 volt (mivel csak korcsoportos méréseket érdemes csinálni, akkor, amikor korcsoportot lép valaki), tavaly év elején azonban 146 lett az új mérés - szerintem ennél magasabb már soha nem lesz, mert éreztem közben, hogy ez a hegytető nekem.
Ja, és a lényeg: csak egyetlen nemzetközileg hiteles mérés létezik, az egyetlen, nemzetközileg minden országban hivatalosan elfogadott nemzetközi szervezet által (minden országban van helyi kirendeltségük), az ő nevük: Mensa ( https://mensa.hu/ ) - én is náluk szoktam írni a tesztjeimet.
Minden országban vannak önjelölt űberzseni pszichológusok, akik összeállítanak IQ-teszteket (és sokszor pénzért árulják) egy-egy lelki egészséget vagy szupermukahelyet ígérő szervezet honlapján - aztán elmész egy Mensa tesztre és 10-el vagy 15-el vagy 20-al kevesebb lesz az IQ-úd.
Viszont a Mensa-tól kapott IQ-oklevéllel bárhová bekopogtathatsz munkát keresni, még nagyon nagy multi-cégekhez is, tárt karokkal fogadnak (ha egy picit is az átlag fölötti értéked van).

Köszönöm hogy megmutattad ezt az oldalt, eddig nem találkoztam még olyannal ami ingyenes lett volna teljesen. Arról nem is beszélve hogy a hitelessége sem éppen utolsó :) Csináltam is munka közben egy gyors próbatesztet, 122 lett, de még majd újrapróbálom otthon is max odafigyeléssel

MrVadallat’s Profile PhotoSavitar
Valamit félreértettél:
A Mensa egy fizetős szolgáltatás, minden országban fizetni kell a Mensa teszt kitöltéséért és csak személyesen, a valódi világban élőben írhatod meg a tesztet és igazi, (nemzetközileg) hitelesített oklevelet kapsz a teszt kijavítása után, postai úton.
Amit te kitöltöttél a Mensa honlapján, az egy példa, egy bemutató, egy tájékoztató, hogy kb. mire számíthatsz a hivatalos Mensa teszten, de az nem maga az "éles" teszt.

Jajj nem, értettem én ezt, csak így online mondom hogy akkor ennek a próbaverziója úgymond a leghitelesebb az összes közül. És erre gondoltam hogy még ingyenes is, nem kell emeltdíjas SMS-t küldeni mint a többinél hogy egyáltalán valami eredményt kapjunk :) Nem húzzák le az embert

MrVadallat’s Profile PhotoSavitar
Igen, így pontos minden ahogy írtad: tájékoztató teszt, valóban ingyenes és a legközelebb áll az eredetihez, amit majd írni lehet "élesben" személyesen.

Language: English