@KamikazeDude

4b616d69

Stiu atatea cazuri de baieti care au personalitate, sunt educati si inteligenti, dar nu primesc sanse nici macar la prietenie ptr ca nu sunt ok din punct de vedere fizic, ce sa mai vb de relatie? :)) sau ca stau mai slab financiar. Astea sunt vaicareli de 16 ani ce face fetita asta mai jos.E patetic

Yeah. Nu zic că nu există superficialitate de ambele părți. Dar diferența e că după o fată fie ea și mai urâțică umblă băieții. Nu e așa mereu, dar de multe ori așa e. Cum zici și tu, poate nu la 16 ani, dar mai încolo cresc șansele.

Iti mai versi mult frustrarile, virginule si implicit incelule? =)))))) (tot pentru anon)

=))))) Încă n-am înțeles exact ce înseamnă incel. Am tot văzut termenul ăsta folosit de SJW la Joker. Mi se pare ciudat.

=))))) habar n am, nu prea par sa se potriveasca descrierile

"aka "involuntarily celibate", a person (usually male) who has a horrible personality and treats women like sexual objects and thinks his lack of a sex life comes from being "ugly" when its really just his blatant sexism and terrible attitude. incels have little to no self awareness; even when they see other "ugly" men with girlfriends, they consider these men to be tricksters who have somehow beat the system and can get women despite being cursed with unattractiveness (in other words, theyre respectful to women and women are attracted to their personalities, but incels cant comprehend such a phenomenon)."
Oh, I see =)) Well, good to know. Dar nu e nevoie să fie virgin pentru asta.

Pai nu fetitele de pana in 18 ani cauta baietei de astia smecherasi de cartieri „bombardieri”? Aia isi bat joc de ele mai umbla cu alte 100 si dupa injura barbatii:))) e tipic. O femeie se maturizeaza cand e satula de dezamagiri si cand invata ca proasta din greseli. E simplu.

True. La multe se întâmplă așa. Iar la băieți le merge până le dă una lumea peste cap și abia apoi se maturizează poate. Generally speaking tho. Alții/altele se maturizează mai repede din alte motive.

Cred ca fata asta vorbeste din propria experienta probabil. o fi intretinut vreun milog si e trista. eu ma refeream ca il refuza pe ala ca e sarac, dar csf.. e mai greu cand internetul a ajuns o intreaba scena de interpretare

Păi are tot dreptul să facă asta dacă vrea :)) Dar atunci trebuie să-și asume și să nu se plângă că băieții n-o vor din cine știe ce motiv. Nu știu dacă asta e cazul, doar zic.
Apoi depinde și de ce înseamnă "sărac". Că sărac poate fi ăla care nu are venit de fel, dar poate însemna și unu care câștigă sub 3000 de lei. Depinde de ce standarde are.

Nu am vorbit de drepturi, deci nu era vorba ca are sau nu are dreptul. Nu isi asuma. Foarte putine fac asta. Aici tine strict de maturitate, care e lipsa. Daca isi asuma, nu mai postau unele ilustratii din filme couple goals etc., jigniri in masa cred ca ai inteles.

În sensul că au tot felul de pretenții și apoi se plâng că nu le vrea nimeni? Chiar și când le vrea cineva îi ignoră? :)) Știu cazuri. Da, se poate să ai prea multe pretenții. Dar atunci realizezi asta, nu te plângi și ai răbdare și cauți până găsești. Seems reasonable.

Ma refeream la sarac in viziunea ei, adica ca poate nu are masina sau poate nu e imbracat de la anumite firme, chestii de astea tot mai superficiale. ca poate nu iese prin club, poate nu se afrima prin vacante, ai inteles tu. standardele astea sunt

Yeah. Nu-i bai, sănătoși să fim :)) Sunt site-uri unde poți găsi sugar daddy. Fetele de genul pot să meargă acolo dacă doresc.

Esti tu ironic dar cunosc personal tineri barbati care chiar considera ca n-au nici o responsabilitate financiara fața de iubite, dar tot se asteapta ca ele sa fie "fete de casa" si sa arate perfect. Daca tu n-ai mentalitatea asta nu inseamna ca nu exista destui care o au.

"responsabilitate" în limitele bunului simț. Doar n-o să-mi iau nici eu una care se așteaptă să-i fac eu toate mofturile. Consider că și fata trebuie să facă ceva cu viața ei, nu să depindă de mine ca sursă de bani. După cum ziceam, pentru aia există sugar daddies :))
Mi se pare normal să ne ajutăm unul pe altul din toate punctele de vedere (emoțional, financiar, w/e) Dacă iubita o duce mai prost cu banii mi se pare normal și rezonabil să vrei s-o ajuți la nevoie dacă îți permiți.
Și da, dacă vrei să fie "fată de casă" atunci nu poți să te aștepți să nu o întreții. Iar dacă au amândoi loc de muncă, se împart îndatoririle.
Liked by: ☆ Aℓєχ ★

Corect, dar in ultimul caz barbatul sa nu se astepte la copii. Ori accepti sa intretii femeia de casa, ori renunti si la beneficiile "familiei traditionale". Nu merge sa le ai pe ambele.

Iar mă asta? Poți să ai copil și dacă lucrezi. Multe o fac. Se angajează o bonă cât timp e nevoie și gata. Doar amândoi au grijă de copil, nu numai femeia. Amândoi fac copilul, nu femeia singură. Da, 9 luni tragi și apoi scuipi copilu' afară și apoi stai acasă cât e nevoie, și ce? Apoi te întorci la lucru și-ți vezi de viață mai departe și te ajută și iubitu'/soțu cum poate între timp. Probabil lumea nu gândește prea departe când fac copil și n-au bani destui să-l întrețină, dar asta e altă treabă. Mă jur că dacă îmi zici iar că eu vreau femeie pe gratis să stea cu copiii acasă îți dau block, că nu asta reiese din ce-am scris. Am explicat de nuj câte ori deja cât se poate de frumos.
Liked by: ☆ Aℓєχ ★ Ovi

Pai stai asa ca nu inteleg. De cand daca femeia dace copii, nu trebuie sa munceasca dupa aia sau ca nu ar trebui niciodata. poate am inteles gresit eu sau poate fetita asta se gandeste strict la viata maica-sii. E trist sa vezi asa.

Păi da, asta am înțeles și eu din ce-a scris. Nu e ok :))

La ce se refera prin femeie de casa? Care sunt atributiile ei?

Mă gândesc la ceva de genul:
Să facă curat prin casă, mâncare, să aibă grijă de copii, să facă sex cu poștașul, să spele haine, etc.
Dacă e vorba doar de fătat copchii atunci mai bine fac sex cu pământu'.

Eu as intelege ca sa nu munceasca ca poate nu e pregatita (psihic/fizic), dar asta nu ma obliga pe mine sa o intretin, sa-i fac deseori cadouri si asa mai departe. Treburile casei se fac in doi. Nu am pretentia ca ea sa faca ce poate face ma-sa de o viata

Păi da, asta am zis și eu. Stă acasă cât timp e nevoie și rezonabil apoi să-și continue cariera. Multe se fac în 2. Și cadourile se fac din partea ambelor părți.

Care ca multe au facultatea terminata de ani de zile si inca viseaza si asteapta la o ”cariera de femeie casnica„ daca tot are iuby bani si chestii. :))) eu stiam ca faci facultatea ca s ai un job mai bun si chestii, dar vad ca in ziua de azi o faci ca sa nu te duci la munca sa mai prelungesti :)))

E și asta o chestie =)) Dacă mai și primești bursă între timp... numa' binie. În ziua de azi se face pentru că așa e popular/așa se așteaptă de la tine. Ce altceva poți să faci după ce termini liceul? Sunt convins că mulți merg la cea mai ușoară facultate doar ca să aibă și ei o diplomă și apoi nu fac nimic cu ea. Dar aici e vorba de ambele părți, nu numai de fete.

Ce ma? Nu ti-am mai scris la faze de genul. Daca iti gasesti o proasta care sa iti nasca, sa fie femeie de casa si in acelasi timp sa aduca bani in familie, treaba ta si a ei. Eu nu accept asta si n-aveti decat sa ma injurati cat vreti, nu faceti decat sa ma convingeti si mai mult ca am dreptate.

Foarte fain. Înseamnă că m-au abordat vreo 4 dudui cu aceeași mentalitate ca și tine în decurs de 3-4 luni... jeezus. Nu știam că-s așa multe ca voi.
Liked by: Nicole

Chiar e foarte fain ca in sfarsit incep si fetele + femeile sa isi realizeze valoarea si sa nu se mai lase exploatate 😌 foarte bine, girls! Nina e cu voi

Bă =)))))))))) Nu... nu se poate să nu fii aceeași persoană. Nu poate fi coincidentă să ai aceleași răspunsuri mereu =)) Pa
Liked by: Nicole

Language: English