@KamikazeDude

4b616d69

Cum se rezolva problema cu platitul in relatiile cu acelasi sex?

Se oferă 1 să plătească și apoi sfârșesc prin a plăti jumi-juma... cum mi s-a întâmplat și mie până acum (cu fetele). Sau o dată plătește o persoană, apoi cealaltă. Big deal. Nu-mi pare a fi o problemă.

Nu e frumos sa lasi fetele sa plateasca

De ce? Cum mă simt eu prost când un prieten de-al meu plătește masa/băutura, tot așa se simt și unele. Și dacă cedez o dată și îl las pe prieten facă cinste, a 2-a oară fac eu. Nu-mi place să fiu dator nimănui. Sunt destule fete care au aceeași mentalitate.

Si ce faci daca ea nu se ofera sa plateasca?

Plătesc eu. Ce să fac? :)) Atâta timp cât știu că nu-s luat de prost și merită.
Liked by: Lorena

Si daca nu merita? 😅

Era vorba de asta la un moment dat :)) Scenariul era că dacă e nesimțită și își comandă tot ce e mai scump și apoi se așteaptă să plătesc eu tot ies pe geamu de la baie și o lasă să-și plătească consumația =)) Cineva cu bun simț nu face așa ceva.

Poate asa i-a spus maica-sa sau prietenele ei. Parerea mea e ca e ok si asa in 2 luni sa zic daca iesiti de 3 ori pe saptamana si de atatea ori iti plateste el, ar trebui sa i accepti si pretentiile lui, nu? daca iti zice sa se culce cu tine, ce îi zici? ca nu te mai respecta? :))) sunteti comice

Yeah, I guess. În teorie ieși cu cineva ca să vezi dacă-ți place. Cine plătește consumația ar trebui să fie irelevant atâta timp cât cei 2 se înțeleg și se distrează. Da' no, bănuiesc că nu toată lumea își caută partener din aceleași motive.
Liked by: Lorena

Eu pun pariu pe ORICE ca ofticatul care se tot ia de fete e virgin si moare de nervi ca nu isi gaseste una care sa il accepte asa distrus cum e.

Mă amuzați =))))))
Liked by: Lorena

nu inteleg de ce boului asta nu ii atragi atentia, e evident ca(,) chiar este misogin

I-am atras atenția și prin celelalte thread-uri. Nu-i mai răspund dacă nu poate discuta și el civilizat.
Liked by: Lorena

Language: English