@KamikazeDude

4b616d69

De ce in 2021 unii barbati inca mai asteapta ca femeia sa fie cea care gateste, face curatenie si intretine casa? Vor o partenera sau o servitoare moca, adica practic o sclava?

De ce în 2021 încă o grămadă de fomiste se așteaptă ca bărbatul să fi ăl' cu bani și care-i face toate poftele femeii fără ca ea să facă nimic util pentru asta? De ce se așteaptă ca doar bărbatul să țină deschise ușile, să dea cadouri scumpe și să plăteasca mereu pentru întâlnire? Adică ce, vor un partener sau o bancă/sclav? Vezi? Si eu pot.

Nasol de tine daca doar genul asta de femei ai intalnit la viata ta.

Eu n-am întâlnit irl personal, dar am avut parte de destule "feministe" pe aici pe ask și prin alte părți ale internetului. Începi să apreciezi mai mult oamenii cu o gândire sănătoasă.

De ce-ti pasa, doar aia care se incadreaza in tiparul ala pe care femeile au inceput sa nu-l mai sufere sunt atat de revoltati pe feministe.

Păi îmi pasă pentru că sunt niște idei superficiale, sexiste și dăunătoare societății. Cu cât se răspândesc mai mult ideile de genul cu atât mai mult sunt șanse mai mari să dai de cineva de genul. Ca și ideile cu "servitoarea" e bine să făcem aceste idei să fie social inacceptabile.

Lasa internetul, dude. Viata reala nu e ce citesti pe internet, pe internet toata lumea spune orice si exagereaza. Viata se traieste cu fapte, nu cu tweets si postari pe insta.

Pe internet lumea își exprimă opiniile mai liber ca niciodată. E chiar mai bine ca viața reală. Trebuie să fi fost în New York ca să știu că există? Internetul nu înseamnă doar "tweets și postari pe insta". Cam limitată ideea ta în legătură cu ce înseamnă internet și nu prea înțeleg ce legătură are mentalitatea oamenilor cu "Viata se traieste cu fapte". Wot leap in logic is that?

Language: English