@clubbrokenhearts

Snow White Queen

Трябва ли най - сетне да има ефективни осъдителни присъди за създателите на деца(бащите) на майки които са на 12-16 години?

Не. Трябва да има образование за тези деца. Трябва да има сексуално образование, в което да се говори за това как едно дете отглежда друго дете, как да не направиш дете на тази възраст. Също трябва да махнат помощите за "малцинствата" и да бъдат стимулирани от държавата не да живеят на помощи, а да работят. И много други неща, които трябва да бъдат въведени като промени, за да има наистина някаква икономика, а не богатите да стават свръхбогати, а бедните - свърхбедни.
Трябва ли най  сетне да има ефективни осъдителни присъди за създателите на

Тц, оценявам оптимизма ти, но няма да стане само с сексуално образование! Няма ли ефективни присъди, не виждам как ше се прекъсне този изключително порочен модел!

В момента решавам тест по информационни технологии за 9-ти клас. И се възмущавам шумно от тъпите неща, които учат. И ако това е нивото на образование в училище днес, то от тези деца утре няма да става нищо. Учат ги да бъдат тъпи и ограничени. А там е най-важно.
В 9-ти клас се ровех да търся как да пиша на html и php. И тайно се надявах да успея да открия по-сложни езици, но... Направо съм в потрес!
Liked by: Robert Downey Jr.

Един от най-щастливите моменти в живота ми беше, когато завърших 10 клас и осъзнах, че повече няма да ми се налага да изучавам този предмет! Не знам дали се радвах, защото като цяло мразя да стоя пред компютър, или защото програмата на ИТ за училищата е недообмислена. Предимно второто.

christinaborisova7’s Profile PhotoChristina
Ние учехме dos, но dos е изключително полезен език, ако в даден момент ти се наложи да ползваш Linux или да интегрираш различни данни.
В много програмни езици dos е заложен като команди, които извършват различни действия.
На мен също ми се струваше адски тъпо да го учим, но днес осъзнавам колко полезно е било това за мен. Другото, което учехме е как да създаваме документи, таблици и бази данни под Microsoft Office. Наученото ми е потребно и до днес.
Идеята, обаче е друга. Докато бях 9-ти клас, бях модератор във форума на училището и от там ми се налагаше да мога да интегрирам информация чрез код в самия сайт. Това означаваше, че макар и базово, трябваше да имам познания на основни програмни езици. Беше изключително вълнуващо. Съжалявам, че училището ми не предлагаше информационно обучение в по-задълбочена форма, а трябваше да го придобия от курсове, които изкарах след завършването си. Компютрите са бъдещето.

Мисълта ми е, че няма как някой да разбере защо му трябва нещо като знание или умение, особено ако е ученик, освен ако не му се изясни потребността от него и съответно от изучаването му. Училището като институция определено не си поставя тази цел особено на практика.

christinaborisova7’s Profile PhotoChristina
Съгласна съм с това мнение.

Разбира се, зависи от сферата на работа. Не визирах Microsoft Office, които са с широко приложение навсякъде. Помня, че по Информатика изучавахме Visual Basic - така и не разбрах каква е ползата от безкрайното записване на формули в тетрадката - едва ли и някой от съучениците ми го е разбрал.

christinaborisova7’s Profile PhotoChristina
Обаче е супер основа за много неща. Да, проблемът е, че докато учиш, никой преподавател не сяда пред теб и не ти казва истината:
- Скъпи деца, днес учим основни неща, с които един ден ще ви се наложи да се оправяте в живота по един или друг начин.
До ден днешен съжалявам, че активно бягах от часовете по химия и физика, за да се правя на интересна. Осъзнавам как много често не знам елементарни неща от тях, които могат много да ми улеснят ежедневието. В училище бях фокусирана върху литературата и може би това е единственият предмет, който завърших с пълен отличен. Обичах да чета и бях като попивателна гъба, когато учителката ни ни предаваше урока и правеше анализа, който по-късно трябваше да знаем.
Имахме нещо като игра с нея. Първият човек, който вдигаше сутрин още от вратата, бях аз. А това ме мотивираше да не може да ме хване неподготвена.
Честно казано, ако можех да върна времето назад, сега щях да полагам много повече усилия в това да уча.
Сега не спирам да го правя. Не спирам да разширявам ежедневно познанията си.

Language: English